Dzień 6

28 marca 2015 (sobota) godz. 12:00 Kościół pw. Wszystkich Świętych ul. Grobla 1

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych 

Major Paweł Joks dyrygent

 

Monika Kędziora inter-in-supra fanfara na orkiestrę dętą (2014) – prawykonanie 

Paul Richard Bat out of Hell; solo Rafał Rachwał (2009)

Eva Irene Lopszyc Almirante Cristobal Colon (2008)

Benjamin Yeo Flight, Adventure in the Sky (2010)

Rob Smiths Fuse na orkiestrę dętą (2008) 

 

28 marca 2015 (sobota) godz. 15:00 Stary Browar, Słodownia +2

Petra Stump klarnet basowy, Heinz-Peter Linshalm klarnet basowy (Austria)

 

Pierluigi Billone 1+1=1 na dwa klarnety basowe (2006)

 

Stanisław Suchora – wprowadzenie słowne do koncertu 

 

Współorganizatorem koncertu jest Austriackie Forum Kultury

 

28 marca 2015 (sobota) godz. 17:00 Aula Nova

Koncert z okazji 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich

 

Tadeusz Szeligowski Sonata na flet i fortepian (1953) 

Ewa Mizerska flet

Hanna Tarchała fortepian

 

Andrzej Koszewski Sonata breve na fortepian (1954) 

Maria Koszewska-Wajdzik fortepian

 

Florian Dąbrowski DEDYKACJE Afieromata Cykl pieśni na sopran i fortepian
do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (1987) 

Marzena Michałowska sopran

Laura Sobolewska fortepian

 

Mirosław Bukowski III Sonata na fortepian (1972)

Krzysztof Sowiński fortepian

 

Jan Astriab Dopowiedzenia na sopran i cztery instrumenty (1973) 

Marzena Michałowska sopran

Ewa Mizerska flet

Piotr Sołkowicz wibrafon

Anna Kozub fortepian

Maria Koszewska-Wajdzik fortepian

 

Małgorzata Pawłowska – wprowadzenie słowne do koncertu

 

28 marca 2015 (sobota) godz. 19:00 Aula Nova

Sepia Ensemble

Paulina Graś-Łukaszewska flet, Paulina Kaczmarczyk obój, Szymon Józwiak klarnet, Wojciech Jeliński puzon, Aleksandra Dzwonkowska perkusja, Tomasz Sośniak fortepian, Olga Winkowska skrzypce, Ostap Manko skrzypce, Tomasz Citak altówka, Anna Szmatoła wiolonczela, Mateusz Loska kontrabas, Rafał Zapała elektronika

 

Krzysztof Gawlas Eko na skrzypce i elektronikę (2008) 

Folke Rabe Basta na puzon solo (1982) 

Wenchen Qin The Sun Shadow VIII na flet piccolo, obój, klarnet i perkusję (2009)

Włodzimierz Kotoński Musical Games dla pięciu wykonawców (1973)

Helmut Zapf Randspiel na perkusję i elektronikę (2006)

Włodzimierz Kotoński Monochromia na obój solo (1964) 

Wojciech Widłak Shortly on Line na flet, klarnet, fortepian, skrzypce i kontrabas (2001) 

Andrew Hamilton Frank O’Hara on the phone piece na flet piccolo, klarnet, fortepian, skrzypce, wiolonczelę i kontrabas (2003)